Bu Senin Hikayen
 
ANASAYFA   HİKAYELER   HİKAYE GÖNDER   BİZE ULAŞIN   VİDEOLAR   EĞİTİM   FOTOĞRAFLAR
Bilenlerin bilmeyenlerin hayatını kolaylastırmalı
Gönderilme Zamanı: 11.06.2008 19:28:56
Okunma(3882) Toplam Puan(6) Oylama(1)

Tuğba ÜNAL-Gönüllü Eğitmen
Böyle bir hayata hazırlık aşamasında ,bilenlerin bilmeyenlerin hayatını kolaylastırmaları için bu projenin devam etmesi gerektigini düsünüyorum:Tugba

6 çocuklu bir ailenin en küçük çocuğuyum. Babam ilkokul mezunu ve uzun yıllar ticaretle uğraştı. Şimdi ise emekli. Annem ise okula gitmemiş ve okuma yazma bilmiyor.Kardeşlerim mühendislik alanında okudular.
Ben ise 22 yaşındayım ve Çukurova Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik  3. Sınıf öğrencisiyim.   7 yaşından beri evde bilgisayar bulunmasına rağmen hiçbir zaman bu eğitimi aldıktan sonra olduğu gibi kendime güvenerek yaklaşamadım bilgisayara. Her adımımda her ödev hazırlayışımda birilerinin yönlendirmesine ihtiyaç duydum,bilmeme rağmen. Bu eğitim bilgisayarla ilgili teknik bilginin yanında sosyal hayatımda çevreme karşı varolan genel  tarzımlada ilgili ciddi değişiklikler ve gelişmeler yarattı bende. 4 yıl boyunca formasyon eğitimi almama hatta staja bile gitmeme rağmen aldığımı eğitimi birebir böylesine uygulayabileceğim bir ortam hiçbir zaman olmadı. Bu projeyle bilmenin yanı sıra bildiğini uygun şekilde anlatabilmenin ne kadar önemli olduğunu anladım.  Eğitmenim sayesinde iletişimle ilgili bir çok problemimin üstesinden gelebildim kısa süre içerisinden. Ayrıca gönüllü olarak çalışmanın,birilerine bişeyler katmanın,az veya çok hayatında küçük bir değişikliğe neden olmanın  bu farklı hazzını da yaşamış oldum. 
Proje sayesinde daha çok ilköğretim çocuklarına eğitim vermeyi düşünüyorum.Hayata daha hazır olmaları ve umut dolu olmaları için. Proje kapsamında verdiğim eğitimler onlarla iletişimimi daha kolaylaştırdı. Artık mesleğime diğerlerinden bir adım daha önde başlıyacağımı hissediyorum.
           İyi ki bu proje iyi ki var çünkü Doğrudan ve dolaylı  yoldan büyük şekilde etkileyen bu makinaya hakim olma ve onu kullanabilme yeteneği ile, onun hayatımızdaki yerini ve onu bilmemenin bizim günlük  hayatımızdaki  etkilerini farketmekte büyük fayda sağlıyor. Günümüzde  bireylerin eğitim hayatının her kademesinde bilgisayarla uğraşmakta olduğunu düşünürsek, öğrencinin eğitimde aktif olmasında, doğru bilgiye ulaşmasında bilgisayarın önemini görürüz. Böyle bir hayata hazırlık aşamasında ,bilenlerin bilmeyenlerin hayatını kolaylaştırmaları için bu projenin devam etmesi gerektiğini düşünüyorum.

BBBÖ Projesi Hikayeleri
Yorum gönder Arkadaşıma gönder Puan ver
 
 
Banner ve Logolarımız   |   Sık Sorulan Sorular   |   Katılım Şartları   |   Site Haritası