Bu Senin Hikayen
 
ANASAYFA   HİKAYELER   HİKAYE GÖNDER   BİZE ULAŞIN   VİDEOLAR   EĞİTİM   FOTOĞRAFLAR
Ögretirken de pek çok sey ögrenmisim
Gönderilme Zamanı: 11.06.2008 19:33:10
Okunma(1993) Toplam Puan(9) Oylama(1)
Cansu ALP –Gönüllü Eğitmen
Ögretirken de pek çok sey ögrenmisim. Paylasarak kazanmaya devam!
Hatay’ da 5  kardeşten oluşan yedi kişilik bir aileye mensup Cansu. Annesi ilkokul mezunu 34 yaşında  ve babası lise mezunu 44 yaşında, kardeşleri ise eğitimine devam ediyor.Annesi ev hanımı, babası ise il telekom müdürlüğünde teknisyen.
  
 Cansu ise 20 yaşında bilgisayar programcısı bir genç. Bu eğitime başlarken en çok anlatmakta zorlanıyormuş. Şimdi ise tam bir sunuş becerisi ve özgüvene sahip.Gönüllü eğitimler vermek yetmemiş ona okullarda sözleşmli öğretmenlik yapmaya karar vermiş. 2007-2008 öğretim yılında bir okulda bilgisyar öğretmenliğine başlıyacak tekrar.
Bu projenin ona kazandırdıklarını sorduğumuzda ise bize şunları anlatıyor,
Tüm söylenenlerin aksine bilmek hiçbir şeydir. Önemli olan bildiklerini bir şekilde hayata geçirmektir. Tencerenin içindeki yemek kimsenin karnını doyurmaz ta ki yenene kadar. E tabi ki yemek kendi kendine kalkıp yemeğe ihtiyacı olanların tabağına yada ağzına kalkıp gidemez.Bende tüm bunların  bilincinde ve hayatın paylaştıkça güzelleştiğine inanan bir birey olarak,tüm bildiklerimi paylaşmaya yani hayatımı güzelleştirmeye karar verdim.
 Bu proje hazırladığım yemeği servis yapmama fırsat verdi.Öğrenen insanların gözlerindeki mutluluk parıltıları,yüzlerindeki tebessümü görerek,paylaşmanın keyfini doyasıya yaşadım.Öğrenmeye anlam katan keyif  veren öğretmek dedim.Öğretmek dedim 1 milyon insana öğretmek hep birlikte paylaşımların paylaşıldığı bu keyifli atmosferde yola devam etmek, ta ki sonuna kadar.Ve şu yazdıklarımdan anlıyorum ki öğretirken de pek çok şey öğrenmişim. Paylaşarak kazanmaya devam.
BBBÖ Projesi Hikayeleri
Yorum gönder Arkadaşıma gönder Puan ver
Bu hikayenin yorumları
Gönderen: yunus doğan şahiner19.07.2009 23:55:24
:)
Ögretirken de pek çok sey ögrenmisim bu başlığı çok sevdim kendimden örnek verecek olursam pc ile ilgili birşeyi yaparken 1 hafta önceki bilgilerimde karşılaştırıyorum gülesim geliyor :)
 
 
Banner ve Logolarımız   |   Sık Sorulan Sorular   |   Katılım Şartları   |   Site Haritası