Bu Senin Hikayen
 
ANASAYFA   HİKAYELER   HİKAYE GÖNDER   BİZE ULAŞIN   VİDEOLAR   EĞİTİM   FOTOĞRAFLAR
Çocuklarına derslerinde yardımcı olabilmek için bilgisayar öğrendi
Gönderilme Zamanı: 11.06.2008 19:34:14
Okunma(2005) Toplam Puan(9) Oylama(1)
Sedat /Şefika AYBARS
Atatürk de her zaman bahseder, medeniyete giden yolda anaların hakkının inkar edilemeyeceğini. Bu aklınıza sadece çalışan kadınları getirebilir, ya evdeki annelerimiz. Isparta’ da eğitime katılan bir çiftin hikayesi bunu en güzel örneği ile anlatacaktır size.
Eşlerden beyefendiye niye kursa katıldığımızı sorduğumuzda, kendisinin gelmesi için hanımının yaptığı baskıdan söz etti. Hanımefendiye bu proje katılmasındaki ısrarının sebebini sorduğunuzda ise aldığımız cevap bu projenin çağdaşlaşma yolunda  açtığı kapıları gördük.
Şefika Hanım, ilköğretimde okuyan çocuklarının okulda bilgisayar eğitimi aldığını ama bunun ileri ki dönemlerde onlara yetmeyeceğini belirtti. Bu nedenle kendisinin bilgisayarı öğrenip onlara dersinde yardım etmek istediğini, üst sınıfta çocuklarının bilgisayar dersinde daha başarılı olmasını istediğini söyledi.
Sizce ilköğretim mezunu, ev hanımı bir annenin,dünyaların çağdaşlaşma savaşında  çocukları için yaptığı bu ince düşünce ülkeyi bir adım daha  öne götürmeyecek midir?
BBBÖ Projesi Hikayeleri
Yorum gönder Arkadaşıma gönder Puan ver
 
 
Banner ve Logolarımız   |   Sık Sorulan Sorular   |   Katılım Şartları   |   Site Haritası