Bu Senin Hikayen
 
ANASAYFA   HİKAYELER   HİKAYE GÖNDER   BİZE ULAŞIN   VİDEOLAR   EĞİTİM   FOTOĞRAFLAR
Bilisimle kalkınma için bu egitimlere ihtiyacımız var
Gönderilme Zamanı: 24.06.2008 19:38:56
Okunma(2498) Toplam Puan(10) Oylama(1)
Ümit YAŞAR KIRDÖK-Gönüllü Eğitmen
Bilisimle kalkınma için bu egitimlere ihtiyacımız var : Ümit
Kahramanmaraş Merkezde yaşayan 2 çocuklu bir ailenin küçük çocuğuyum. Babam emekli, annem ise ev hanımı. Annem ve babam ilköğretim mezunu. Ablam ise lise mezunu. Ben 20 yaşındayım ve Kahramanmaraş doğumluyum. Kahramanmaraş Anadolu Ticaret Meslek Lisesi’sinde eğitimimi tamamladım. Çeşitli kurslarla Bilgisayar İşletmenliği, Grafik Tasarım, Bilgisayar Bakım ve Onarım, Bilgisayar Programcılığı, 2. Kademe İngilizce, Proje Hazırlama, Etkili Anlatım ve Sunum sertifikaları da aldım.
Bilenler bilmeyenlere bilgisayar öğretiyor projesi  birçok şey kattı hayatıma. Ben bilgisayar alanında kendimi geliştirmiştim vee bu projede hedefim sadece eğitmen olmaktı. Ama bu eğitim süresince öğrendiğim en önemli şey bilgisayarın bir başkasına nasıl öğretileceğiydi. Ayrıca bu eğitimi tamamladığımda ben de eksik olan o özgüveni kazandım. Eğitimi bitirdikten sonra kentime geldim ve ilk eğitimi verdim. Özgüvenim tam olarak başladığım eğitimler başarılı öğrencileri oluşturdu.
Bu projenin daha ulaşması gereken çok yer var. Çünkü Türkiye’deki insanların, 21. yüzyılın bilgisayar teknolojisi karşısında donanımlı olması ve ülkemizin bilişimle kalkınması için herkesin bu eğitimi alması gerekmektedir. Ancak o zaman bilişim konusunda ilerleriz ve çağdaşlık yarışında var oluruz.
BBBÖ Projesi Hikayeleri
Yorum gönder Arkadaşıma gönder Puan ver
 
 
Banner ve Logolarımız   |   Sık Sorulan Sorular   |   Katılım Şartları   |   Site Haritası