Bu Senin Hikayen
 
ANASAYFA   HİKAYELER   HİKAYE GÖNDER   BİZE ULAŞIN   VİDEOLAR   EĞİTİM   FOTOĞRAFLAR
Hergün yeni bir proje aklına giriyor
Gönderilme Zamanı: 16.06.2008 09:45:58
Okunma(2007) Toplam Puan(15) Oylama(2)
Hasan BAHÇIVANCI- Diyarbakır-Gönüllü Eğitmen
 “Genç beyninde  tasarım, web sitesi, sivil toplum çalışmaları ile ufukları zorlanıyor; hergün yeni bir proje aklına giriyor”
Diyarbakır’da doğup büyüyen Hasan’ın ailesi Mardin’den Diyarbakır’a taşınmış. Okur-yazar olmayan annesi, televizyon programlarını takip ederken okuma-yazmayı öğrenmiş. Babası ise liseyi bitirmeden okulu bırakıp meslek hayatına atılmış. Dört çocuklu bir aileyi geçindiren baba,  kırathane işletmektedir.
 Lise öğrenci Hasan, Yerel Günden 21’de lise temsilci olarak sivil toplum yaşamına 2007 yılında başlamış. Hasan Gençlik ve Kültür Evi’nin Basın Yayın ve Teknik Donanın Sorumlusu ve Yerel Günden 21’de lise temsilcisi Koordinasyon Kurulu üyesidir. Ayrıca organizasyon ve proje geliştirme sorumluluğunu da üstlenen Hasan, “hergün yeni bir proje aklıma giriyor” diyor.
Yerel Günden 21 faaliyetleri sırasında  BBBÖ projesi hakkında ilk bilgiyi almıştır. Bulunduğu bölgede gençlerin bilgisayar eğitimine son derece ihtiyaç duyduklarını düşünen Hasan, bilgisayar eğitmeni olmak için BBBÖ kurslarına yazılmış ve programı başarı ile tamamlıyarak sertifikasını almıştır. Kendisi ile görüştüğümüz Haziran 2007’de henüz 1.5 aydır eğitmenliğe başlamıştı.
 Aldığı bilgisayar eğitmeni eğitimi ve BBBÖ sosyal sorumluluk projesinde çalışmak, Hasan’ın kendisine güvenini ve çevrenin ona karşı davranışını olumlu yönde geliştirmiştir. Hasan, “ailem bana çok değer vermeye başladı, öğretmenlerim bana daha fazla güven duyuyor ve Diyarbakır’daki STK lar birlikte çalışmak için görüşmeler yapıyor” demiştir. Yüreği heyecan ve beyni fikirler ile dolu Hasan, gençleri eğitmenin kendisini çok mutlu ettiğini söylemiştir.
 Evinde bilgisayar ve internet bağlantsı olan Hasan, İnterneti haber izleme, bilgi ve araştırma yapmak, merak ettiği konularda bilgi edinmek ve arkadaşları ile chat yapmak ve e-posta atmak için kullanmaktadır.
 Hasan web tasarımı ve logo tasarımı yapmakta ve bu alanlardaki yarışmalar katılmaktadır. Ayrıca fotoğraf çekmeği ve bu fotoğraflar üstünden tasarım yapmayı seviyor. Gelecek planları bilgisayar ve tasarım üzerine: bilgisayar alanında yüksek eğitim yapmak ve tasarım ve bilişim alanında kendi işini kurmak. Ancak, BBBÖ gibi sosyal sorumluluk projelerine herzaman katkıda bulunmak istiyor. Çünkü bu proje kendisine yeni bir ufuk çizdi.
BBBÖ Projesi Hikayeleri
Yorum gönder Arkadaşıma gönder Puan ver
 
 
Banner ve Logolarımız   |   Sık Sorulan Sorular   |   Katılım Şartları   |   Site Haritası