Bu Senin Hikayen
 
ANASAYFA   HİKAYELER   HİKAYE GÖNDER   BİZE ULAŞIN   VİDEOLAR   EĞİTİM   FOTOĞRAFLAR
Bilgisayar bilgisini ilerletme motivasyonu yükseldi
Gönderilme Zamanı: 16.06.2008 09:48:03
Okunma(1897) Toplam Puan(2) Oylama(1)
 Ferit- KARS-Gönüllü Eğitmen
“Üniversite Egitimi sırasında tanıştıgı bilgisayarı, BBBÖ projesi kursları ile  etkin bir biçimde kullanarak egitmen olunca, bilgisayar bilgisini ilertletme motivasyonu yükseldi”
 Ailesi Urfa’da yaşayan Ferit, Kafkas Üniversites’inde Fizik öğretimine başlayınca, Kars’a yerleşmiştir. Kendisi ile görüştüğümüz Mayıs 2007 tarihinde üniversite eğitimi son sınıf öğrencisi olan. Ferit, üniversite öğretimine başladığı günden itibaren sivil toplumda aktif bir kişi olma arzusu içinde 2002 yılında Habitat Gençlik Merkezi’ne katılır. Kars Gençlik Merkezi başkanı olarak gençlik projelerine katılan Ferit, bilgisayar eğitimine özel bir önem atfettiğini belirtmiştir.  
 Bilgisayar kullanım bilgisini ilk defa üniversite eğitimi sırasında alan Ferit, BBBÖ projesinin eğitmen eğitimi kurslarına katılarak gönüllü eğitmen olmuştur. Evde bilgisayarı olmadığı gibi ne evde, ne de üniversitede  internet bağlantısı bulunmamaktadır.  İnternet bağlantısı için İnternet kafeye giderek, İnterneti chat yapmak, e-posta atmak, bloglardaki tartışmalara katılmak için kullanmaktadır. Genclik meclisi üyeleri ile e-posta yolu ile haberleşmekte ve aktiveteleri koordine etmektedir. Ayrıca, ödevlerini yaparken bilgi araştırmak ve merak ettiği konularda bilgi almak için İnterneti kullanmaktadır.
 BBBÖ çerçevesinde aldığı bilgisayar eğitimin ve sosyal sorumluluk projesinde çalışmanın kendisini geliştirdiğini anlatırken Ferit; “farklı görüş ve kültürlerden gelen insanlarla tanışma ve karşılaşma fırsatı bulmanın” önemini öne çıkarmıştır. Bilgisayar eğitimi verdiği öğrencilere eğitim vermenin kendisine büyük kişisel tatmin sağladığını söyleyen Ferit, bu projeyi sürdürmek için çaba göstereceğini vurgulamıştır. Kişisel gelişimini anlatırken, bu bilgisayar eğitimi ve eğitmenlik sayesinde kendine güvenin geldiğini, “sıkılgan ve utangaç yapısının aşıldığını” söylemiştir. 
 Gelecek için Fizik alanında yüksel lisans yapmak, kendi web sitesini oluşturmak ve gençliğe hizmet edecek klupler kurmayı planlamaktadır.
BBBÖ Projesi Hikayeleri
Yorum gönder Arkadaşıma gönder Puan ver
 
 
Banner ve Logolarımız   |   Sık Sorulan Sorular   |   Katılım Şartları   |   Site Haritası