Bu Senin Hikayen
 
ANASAYFA   HİKAYELER   HİKAYE GÖNDER   BİZE ULAŞIN   VİDEOLAR   EĞİTİM   FOTOĞRAFLAR
Bilgisayar öğreterek sosyal çevremi genişlettim
Gönderilme Zamanı: 11.06.2008 19:51:47
Okunma(1833) Toplam Puan(8) Oylama(1)
Havva - Isparta-Gönüllü Eğitmen
“Bilgisayar ögrenme ve ögretme ve  de sosyal sorumluluk projesi gelecek planlarının bir parçası olacak”
Isparta Üniversitesi Kamu Yönetimi öğrencisi Havva, Isparta Gençlik Merkezi’ne üye olarak sivil toplum çalışmalarına 2006 yılında başlamıştır. Kısa sürede komisyon başkanlığına seçilerek yoğun bir çalışma dönemine girmiştir. BBBÖ projesini bu çalışmalar sırasında öğrenince, eğitmen eğitimi almak için başvurmuştur. Eğitimini başarı ile tamamladıktan sonra bilgisayar eğitimi vermeye, dokuz kişilik sınıflardan oluşan iki grup, ile başlamıştır. 
Bu projede görev almasının nedeni öğretmenin kendisi için bir manevi tatmin kaynağı olmasıymış. Bilgisayar eğitmenliği ve sosyal sorumluluk projesinde görev almak ve “sosyal bir insan” olmak, Havva’nın arkadaş çevresini geliştirmiş ve yeni insanlar ile tanışarak onlardan çok şey öğrenmesini sağlamıştır.
Bilgisayar bilgisinin artışı ve İnternet kullanabilmesi bilgi ve becerilerini geliştirmede önemli katkıda bulunuyormuş. Hergün siyasi gelişmeleri İnternet haber sitelerinde takip etmekte ve ödevlerini yaparken arama moterlarını kullanarak bilgi ve data aramaktadır. Siyasi protesto amaçlı İnterneti kullanmış ve bunun demokrasi kültürü için önemini anlamıştır. Bloglardaki tartışmalar katılmakta ve arkadaşları ile chat ve e-posta youl ile iletişim kurmaktadır.
Gelecek planları içinde kaymakam olmak en önemli sırada yer almaktadır. Kamu sektöründe çalışmayı planlamakla beraber, herzaman sivil toplum aktivetelerine destek olmayı planlamaktadır.
BBBÖ Projesi Hikayeleri
Yorum gönder Arkadaşıma gönder Puan ver
 
 
Banner ve Logolarımız   |   Sık Sorulan Sorular   |   Katılım Şartları   |   Site Haritası