Bu Senin Hikayen
 
ANASAYFA   HİKAYELER   HİKAYE GÖNDER   BİZE ULAŞIN   VİDEOLAR   EĞİTİM   FOTOĞRAFLAR
Evde internet baglantısı ile bilgisayarı ögrenme ve ögretme kapasitem gelişecek
Gönderilme Zamanı: 17.06.2008 09:54:31
Okunma(2113) Toplam Puan(5) Oylama(1)

Şeref SEZER  - Isparta-Gönüllü Eğitmen
 “Evde internet baglantısı ile bilgisayarı ögrenme ve ögretme kapasitem gelişecek”
Şeref, kendisi ile görüştüğümüz Mayıs 2007’de Süleyman Demirel Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nde yüksek eğitimini sürdürmekteydi. Sosyal yaşam ve hobileri önemseyen   Şeref  7 yıldır amatör tiyatro oyunculuğunu sürdürmektedir. Sivil toplum yaşamına ilgi duyan Şeref, 2006 yılında Isparta Gençlik Merkezi’nin aktivetelerine katılmaya başlamıştır. BBBÖ projesini duyar duymaz gönüllü eğitmen olmak için başvurmuş ve kurslara katılmıştır. Eğitmen sertifikasını alarak eğitim vermeye başlamıştır.  Bilgisayar eğitimi verdiği sınıfın 12 kişi’den oluştuğunu ve hepsi kadın olduğunu söylemiştir. Türkiye’de  örgün eğitime devam edememiş çok sayıda kadının bilgisayar öğrenmesinin önemini vurgulayan Şeref, gönüllü çalışmanın heyecanı içindeydi.  Bu heyacanı mülakat sırasında sık sık dile getirmiştir.

Bilgisayar eğitimi ve İnterneti kullanabilmesi Şeref’in zihni gelişimi ve sosyal destek networkleri oluşturması için önemli katkıda bulunmuştur. BBBÖ projesi sayesinde gençlere destek verecek, onların kendilerini geliştirmelerini sağlayacak organizasyonlar yapmayı öğrenmiştir.
 Evinde bilgisayar olması ve 2007 yılı başında  evinde İnternet bağlantısına kavuşması,  Şeref’in İnternet kullanım kapsamını genişletmiştir. Sadece chat ve e-posta için kullanımının ötesine geçerek, gazeteleri İnternet üzerinden okuyan, ödevleri için bilgi ve araştırma yapabilen Şeref, ayrıca forum sitesi oluşturmuştur.

BBBÖ Projesi Hikayeleri
Yorum gönder Arkadaşıma gönder Puan ver
 
 
Banner ve Logolarımız   |   Sık Sorulan Sorular   |   Katılım Şartları   |   Site Haritası