Bu Senin Hikayen
 
ANASAYFA   HİKAYELER   HİKAYE GÖNDER   BİZE ULAŞIN   VİDEOLAR   EĞİTİM   FOTOĞRAFLAR
Birçok insanin hayatının nasıl değiştiğine tanık oldum
Gönderilme Zamanı: 11.06.2008 19:55:45
Okunma(2004) Toplam Puan(14) Oylama(2)
İlknur Erdem-Master Eğitmen
27 yaşındayım ve iki harika kardeş ve ebeyvenlere sahibim. Annem ilkokul mezunu ve ev hanımı, babam da ilkokul mezunu ve kendi işyerini işletiyor. Kızkardeşim Başkent Üniversitesi’nde Sağlık Bilimlerinde okuyor, erkek kardeşim bu sene liseye başlayacak. Ben ise 2003 Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü’ nden mezunum. 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü’ nde Eğitim Yönetim, Teftiş,  Planlama ve Ekonomi Bölümü’nde yükseklisans yapıyorum.2003’ ten itibaren öğretmenlik görevimi okullarda vekil olarak yapıyorum.
 2005 yılından beri YG21 Ulusal Gençlik Parlemantosu’nda gönüllü olarak çalışmalarda bulunuyorum.2005 ve 2006’ da İstanbul Bölge Temsilcisiydim, 2007’ de Danışma Kurulu üyesi olarak çalışmalara devam ediyorum. Ulusal Gençlik Parlemantosu’ na katıldığımda BİLENLER BİLMEYENLERE BİLGİSAYAR ÖĞRETİYOR PROJESİ yeni başlıyordu ve o zamandan beri büyük bir onur ve zevkle bu projenin içindeyim.Şu an bu proje de master öğretmenlik yapıyorum.
Benim için bir proje farklı bir anlam taşıyor.Eğitim alanına girdiğimde Türkiye’ nin hangi ilinde olursa olsun koşulsuz eğitim ve insanların kişisel gelişimini destekleyecek eğitimler vermek istiyordum. Bu proje de bu hayalimi gerçekleştirme imkanı yakaladım. Türkiye' de öğretmenleerin bakış açıları değişmesi gerekiyor.Proje kapsamında verdiğim eğitimlerin sonucunda sanki bu düşüncemi destekleyecek veriler aldığımı da hissediyorum.
Proje kapsamında 12 yerde katlımcı eğitimi,4 ilde de eğitmen eğitimi verdim.Bir çok insanın hayatının nasıl değiştiğine tanık oldum. Katılımcılarımın söylediklerine göre, onları en güzel şey ile tanıştırmışım.Özgüvenleriyle….
İnanılmaz güven duyduklarını hissediyorum. Onların hayatları için sihirli bir dokunuş yaptığımı düşünüyorum. Bazen aile hayatlarında yaşadıkları sıkıntılarına, bazen korkularına tanık oluyorum. Düşünsenize ülkenin birçok yerinde bu kadar güvenen kişile  var size.
Aralıksız eğitimler verdiğimde bunu nasıl yaptığımı soruyorlar. Cevabı çok basit. Bu benim için artık bir hobi.  Kitap okumak, müzik dinlemek gibi ve  tabi ki en büyük hayalime yaklaştığımı hissetmek.
Türkiye’ de bir çok şeyin değişmesinden bahsederiz. Ama çözüm üretmek yerine genelde şikayet vardır. Genç olarak ideallerinizden bahsettiğinizde ise Türkiye’ yi sen mi kurtaracaksın derler. Bu proje ile Türkiye tüm sorunlarından kurtaramayız belki ama, çözüm için harekete başladığımızı düşünüyorum. Şu ana kadar tahminen 100 kişiye eğitim verdim. Proje kapsamında arkadaşlarımızla birlikte verdiğimiz bütün eğitimleri düşündüğümüzde; sanırım katılımcıların hayata bakış açılarını değiştirmek ve gönüllü olarak toplumda yer almalarında katkıda bulunmak bu değişimi başlattğımızın en güzel kanıtıdır.
BBBÖ Projesi Hikayeleri
Yorum gönder Arkadaşıma gönder Puan ver
 
 
Banner ve Logolarımız   |   Sık Sorulan Sorular   |   Katılım Şartları   |   Site Haritası