Bu Senin Hikayen
 
ANASAYFA   HİKAYELER   HİKAYE GÖNDER   BİZE ULAŞIN   VİDEOLAR   EĞİTİM   FOTOĞRAFLAR
Windows Live-Live Writer ile Blogunuza Veri Ekleme

Windows Live Writer Microsoft Live çözümleri ürünlerinden bir tanesi. http://www.windowslive.com adresinden indirebileceğiniz programla Windows Live Spaces alanınıza yazı gönderebilirsiniz. Bunun yanında birçok bloğu da desteklemekte,örneğin Wordpress ile hazırladığınız bloğunuza doğrudan yazı ve yazı içinde resim gönderebilir ve aynı zamanda yazınızın kategorilerini belirleyebilirsiniz. Office Word 2007′de de benzer bir özellik var aslında fakat Word’de bloğa yayınlama yaptıktan sonra genelde sizin blog şablonunuzu bozuyor. Yani gönderdiğiniz yazı ve resimler bloğunuza büyük gelebiliyor veya düzgün bir formatta gözükmüyor. Live Writer bu yönden bir avantaja sahip sizin bloğunuzun sitilini indirip yazacağınız yazının bu şablona göre yazılmasını sağlıyor.

Office Word 2007′de de benzer bir özellik var aslında fakat Word’de bloğa yayınlama yaptıktan sonra genelde sizin blog şablonunuzu bozuyor. Yani gönderdiğiniz yazı ve resimler bloğunuza büyük gelebiliyor veya düzgün bir formatta gözükmüyor. Live Writer bu yönden bir avantaja sahip sizin bloğunuzun sitilini indirip yazacağınız yazının bu şablona göre yazılmasını sağlıyor.

İlk örneğimizde Live Writer ile bloğunuza (Wordpress Blog) nasıl bağlanırsınız ve nasıl yazılarınızı gönderirsiniz konusunu göstereceğiz. Konu ile ilgili gösterimi izlemek için lütfen aşağıdaki konu başlıklarını seçiniz.

Not: Fotoğrafları göndereceğiniz alanın izinlerini fotoğrafları göndermeden önce mutlaka kontrol ediniz.

Windows Live Writer Kullanımı

1- Windows Live Writer’a hesap ekleme ve Wordpress Bloğumuza yazı gönderme

 
 
Banner ve Logolarımız   |   Sık Sorulan Sorular   |   Katılım Şartları   |   Site Haritası